Peace for our time
-
4 mrt20:30Natlab | Film, Theater, Café, Restaurant, EindhovenMain Stage
Peace for our time is een muzikale reis door de geschiedenis van de Europese vrede. Centraal staan de gewetensvragen van drie figuren die voor vrede kozen, maar zich daar ook in hebben vergist. Voormalig Brits premier Neville Chamberlain, die Hitler de hand schudt en daarbij de gevleugelde woorden ‘I believe it is peace for our time’ uitspreekt. Émile Arnaud, één van de grondleggers van het pacifisme, die zich in de Eerste Wereldoorlog vrijwillig bij het leger aanmeldt. Andrii Kobaliya, een jonge journalist die na de inval van de Russen in Oekraïne zijn pen inruilt voor een kalasjnikov.
Na hun succesvolle voorstellingen De meester en Margarita en ILIAS brengt KONVOOI met Peace for our time een voorstelling als theatraal concert. In de geest van Neville, Émile en Andrii gaan zij met een eigen set strijdliederen - variërend van klassiek en jazz tot poppy protestsongs - nog eenmaal voor de vrede staan, door haar te bezingen.
Excl. consumptie.
OVER DE MAKERS
Belle van Heerikhuizen regisseerde bij Orkater eerder Moeder van Europa (2025), over de wispelturigheid van macht, en zette het Amsterdamse Bostheater in de fik met Wildfire (2023), dat werd bejubeld in de pers. Sinds 2024 is ze verbonden aan Het Nationale Theater, waar ze o.a. het lovend ontvangen Schuldig Kind maakte. Deze voorstelling werd door de Toneeljury geselecteerd voor het Nederlands Theater Festival 2025.
Jasper van Hofwegen is acteur, schrijver en regisseur. Naast zijn werk met KONVOOI is hij als maker ook verbonden aan het collectief Club Kenau bij de Haarlemse Schouwburg. Hij werkt voor verschillende (muziek)theatergezelschappen, zoals Opera2Day en de Theateralliantie.
Jacob de Groot is acteur, schrijver en muzikant. Naast zijn werk met KONVOOI speelde hij bij Orkater in Wildfire (2023). Hij speelt en schrijft voor verschillende (muziek)theatergezelschappen, en was recentelijk te zien in Aletta, de Musical (2026) van Theater Oostpool.
Bart Sietsema is acteur, muzikant en componist. Naast zijn werk met KONVOOI was hij bij Orkater ook te zien in Wildfire (2023). Verder is hij als maker ook verbonden aan collectief Club Kenau bij de Haarlemse Schouwburg. Hij werkt als acteur en componist voor verschillende gezelschappen, en was recentelijk te zien in De Sibling Show (2026) van Theater Sonnevanck.
CREDITS
TEKST, COMPOSITIE EN SPEL Jasper van Hofwegen, Jacob de Groot, Bart Sietsema
TEKST, COMPOSITIE EN REGIE Belle van Heerikhuizen
DECOR Ruben Wijnstok
KOSTUUMS Leila El Alaoui
LICHTONTWERP Stefan Dijkman
Maak er een complete avond van
Bij Natlab kom je niet alleen voor de film. Je komt voor de hele avond. Eerst iets goeds eten in ons café-restaurant, daarna door naar de zaal, en na afloop nog even blijven hangen met een drankje.
Onze keuken kookt met verse, seizoensgebonden ingrediënten en een kaart die meebeweegt met het moment. Lunch, diner of borrel: schuif aan wanneer het past.
Kom eerder. Blijf langer. Maak er een avond van.