Saved Game
-
1 mei20:30Natlab | Film, Theater, Café, Restaurant, EindhovenPodiumzaal
Ben jij een fanatieke gamer? Of ben jij die ouder die geen idee heeft wat zich afspeelt in de virtuele wereld van je kind? In Saved Game speelt actrice Julia Ghysels een moeder die haar kind verliest en inlogt in zijn game. Op dat moment verliest ze zichzelf, zowel in het spel als in het stuk. Ze speelt álle personages in haar eentje; een vrouw die in haar tuin een monument bouwt voor haar dode zoon, die dode zoon zelf, de boze buurman die het monument zo snel mogelijk weg wil, de rouwende echtgenoot die met een helderziende belt en een gepixelde beer die opgesloten zit in een videogame.
Julia speelt. Ze speelt… wat ze denkt dat ze moet spelen. Maar wie bepaalt eigenlijk de regels van het spel? Ontroering gegarandeerd in Saved Game, een voorstelling over verdriet en virtual healing middels spel.
PETER SEYNAEVE
Peter Seynaeve studeerde in 1996 af als acteur en werkte sindsdien o.a. bij Zuidpool, hetpaleis, NT Gent, en Toneelhuis. In 2006 maakte Peter Seynaeve zijn regiedebuut, richtte hij zijn eigen gezelschap JAN op en maakte furore met voorstellingen waarin kinderen de hoofdrol spelen. Hij weet kleine verhalen en complexe emoties om te zetten in aangrijpende voorstellingen die nog lang nazinderen. In seizoen 2024/25 was hij te zien in de hit voorstelling Reigen re-Erected. In 2025 en 2027 pakt hij de volle spotlight als regisseur bij Het Zuidelijk Toneel.
HET ZUIDELIJK TONEEL
Het Zuidelijk Toneel is hét gezelschap van het zuiden en tourt vanuit thuisstad Tilburg door heel Nederland en Vlaanderen. De kleinste tot grootste spelarena’s worden bestormd door het nieuwe vaste ensemble van zes echte speelbeesten. Deze worden eerder opgejut dan getemd door de eerste vrouwelijke artistiek leider van het gezelschap Sarah Moeremans. Samen met een kleurrijke bende aan huisregisseurs maakt Het Zuidelijk Toneel voorstellingen die je opwinden, aangrijpen, en opladen met nieuwe energie. Zo ook de succesproducties Een Leuk Avondje Uit, Crashtest Ibsen en Shut Up and Play with Me, die uitgroeiden tot favoriet bij zowel pers als publiek.
Credits
REGIE EN TEKST Peter Seynaeve
DRAMATURGIE Joachim Robbrecht
SPEL Julia Ghysel
VORMGEVING & KOSTUUMONTWERP Johanna Trudzinski
FOTOGRAFIE Sofie Knijff